Çocuk Haberleri

Vodafone’dan ebeveynlerin hayatını kolaylaştıran “İlk6Yıl” Uygulaması

Türkiye Vodafone Vakfı ve AÇEV işbirliği ile geliştirilen “İlk6Yıl” uygulaması, anne babalara, ücretsiz çocuk gelişim rehberi sunuyor. Çocukların, yaşamındaki en önemli dönem olan ilk 6 yıla ilişkin güncel bilgiler sunan uygulama, ebeveynlerin hayatını kolaylaştırıyor.

Toplumun gelişmesine ve yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunmak misyonuyla 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren Türkiye Vodafone Vakfı, bireylerin hayatında fark yaratacak çözümler sunmaya devam ediyor.

Türkiye Vodafone Vakfı, kadınların ekonomik ve sosyal alanda güçlendirilmesine yönelik “Vodafone Önce Kadın” programı çatısı altındaki çalışmalarına, AÇEV işbirliği ile bir yenisini ekledi: “İlk6Yıl” mobil uygulaması.

Ebeveynlere destek olmak amacıyla geliştirilen uygulama, çocukların yaşamındaki en önemli dönem olan ilk 6 yıldaki gelişimin, ebeveynler tarafından mobil teknoloji aracılığıyla takip edilmesini sağlıyor.

Uygulama, pratik bilgiler ve öneriler sunuyor

Anne, baba ve çocuk gelişimi konusunda geniş kapsamlı bir dijital rehber niteliği taşıyan “İlk6Yıl” uygulaması, güncel bilgilerin yer aldığı 1.200 maddelik kapsamlı bir çocuk büyütme rehberi olarak öne çıkıyor.

Google Play ve Apple Store’da kullanıma açılan, Android ve iOS işletim sistemleriyle uyumlu olan uygulama, AÇEV tarafından hazırlanan özgün içeriklerle, çocuğun yaşına göre ve hemen uygulanabilecek pratik bilgiler ve öneriler sunuyor. Çocuğun gelişim özelliklerine göre farklı başlıklar altında sunulan bu bilgiler; fotoğraflar, eğitici videolar ve animasyon filmlerle destekleniyor ve 2 günde bir kullanıcının telefonuna geliyor.

Uygulamada ayrıca, anne, baba ve çocuk açısından önemli tarihlerin kaydedilebileceği takvim, çocuğun boy ve kilosunun takip edilebileceği ölçüm ve yine çocuğa ait fotoğraf ve videoların saklanabileceği ve paylaşılabileceği albüm alanları da bulunuyor.

Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor:

“Türkiye Vodafone Vakfı olarak, toplumsal değişimin ve gelişimin öncüsü olmak için çalışıyoruz. Ekonomik ve sosyal kalkınmanın itici gücü konumunda bulunan telekomünikasyon sektörü ve ‘bilgiye anında erişim’ imkânı ile mobil iletişim teknolojileri, toplumsal dinamikleri, yaşantıları ve iş yapma biçimlerini kökünden değiştirebilecek çok güçlü bir potansiyel barındırıyor. Bu konuda, bir dünya devinin iştiraki olarak, bizim omuzlarımızdaki sorumluluk ise mobil iletişimin gücünü ülkemizde daha fazla birey için erişilebilir kılmak ve sosyal inovasyon alanında örnek olacak atılımlarda bulunmak. Yaptığımız sosyal yatırımlarla, toplumumuzun gelişmesine ve yaşam kalitesinin artırılmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Başka bir deyişle, mobil teknolojilere dayalı yenilikçi çözümlerle sosyal dönüşüme olumlu katkıda bulunuyoruz. Bu kapsamda, daha önce yine AÇEV işbirliğiyle geliştirdiğimiz ve ücretsiz sunduğumuz Anne-Çocuk SMS Servisi’ni bir adım öteye taşıyarak anne ve babalara yönelik ‘İlk6Yıl’ uygulamasını geliştirdik. Çocuğun doğumundan itibaren ilk 6 yıllık dönemde her aya özel gelişimsel bilgiler veren bu uygulamayla, anne ve babalara destek olmayı hedefliyoruz.”

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir