Anne Baba Okulu

Yarıyıl Kampları ve Okulları

 

Uzay Kampı

Uzay Kampı yarıyıl tatilinde öğrencilere; 5 Günlük Uzay Kampı Programı, Robot Aktiviteli 5 Günlük Uzay Kampı Programı, Aile/Çocuk Programı, 2 Günlük Yıldızlar ve Gezegenler Macerası gibi farklı programlar öğrencilere sunulacak. 7-15 yaş arasındaki öğrenciler, astronot simülatörleri kullanımı, uzay mekiği ile sanal ortamda uzay yolculuğu, teleskopla gökyüzü gözlemi, robot tasarlanıp yapılması, ilginç bilimsel gösterilerin izlenmesi, model roket yapılıp fırlatılması ve yıldız evinde takımyıldızların incelenmesi gibi birçok eğlenceli ve eğitici aktiviteye katılabilecekler. Kişisel yeteneklerin de ön plana çıkarılacağı bu farklı aktivitelerle öğrenciler keyifli bir yarıyıl tatili geçirirken, bilim, teknoloji ve takım çalışması konularında interaktif eğitimler alacaklar.

Uzay Kampı’nın Yarıyıl Tatil Programları:

Robot Aktiviteli 5 Günlük Uzay Kampı Programı: 12-15 yaş arasındaki öğrencilerin; mühendislik, araştırma, problem çözme yeteneği ile diğer yönetim kavramlarının ortaya çıkması ve yaratıcılıklarının geliştirilmesi hedefleniyor. Robot teknolojileri alanında bilgi alan öğrenciler, program süresince logo parçalarını birleştirerek oluşturdukları robotlara bilgisayar programları yükleyerek, sonuçlarını hazırlanan özel alanda gözleyebilecekler. Ayrıca Uzay Kampı’nda bulunan astronot simülatörlerini, uzay mekiğini kullanıp, yıldızları ve güneş sistemini daha yakından tanıma imkanı bulacaklar.

5 Günlük Program: 9-15 yaş arası gençler NASA tarafından hazırlanan eğitim simülatörlerini kullanarak, Astronomi derslerinde gözlemevindeki teleskop ile Ay’ı, yıldızları, gezegenleri ve Güneş’i gözlemleyebilecek, fen laboratuarında çeşitli deneyler yapacak, Uzay Kampı’nın ilginç bilimsel gösterilerini izleyebilecekler. Işıkla yapay olarak gökyüzünün istenilen saat dilimindeki görüntüsünün yaratıldığı planetaryumda; Kuzey Yarım Küre’den görülebilen takımyıldızları ve Güneş Sistemimizde çıplak gözle görülebilen gezegenler hakkında bilgiler de alabilecekler.

2 Günlük Yıldızlar / Gezegenler Macerası Programı: 15 yaş arası çocukların katılabileceği bu program, insanlı uzay uçuşlarının tarihçesi ve geleceği hakkında eğitim veren bir hafta sonu programıdır. Öğrenciler uzay mekiği görevi, astronot eğitim simülatörlerinin denenmesi ve sıcak hava balonu yapımı gibi aktivitelerle kendi yeteneklerini geliştirme fırsatı yakalayacaklar.

Aile/Çocuk Programı: İşte size ve çocuklarınıza uygun bir program. Bu program biri ebeveyn, diğeri 7-11 yaş arası çocuk olmak üzere iki kişiye, uzay simülasyonları deneyimi kazandırmanın yanı sıra uzay çalışmaları hakkında bilgi veriyor ve takım çalışması yeteneklerini geliştiriyor. Bu programda ebeveyn ve çocuk uzay mekiği uçuş simülasyonu da dahil olmak üzere bütün aktivitelerde yan yana çalışıp birlikteliklerini geliştirirken keyifli bir hafta sonu geçirme fırsatını yakalıyorlar.

Ücret: Bilgi alınız. 
Yer: Ege Serbest Bölgesi Gaziemir / İzmir 
Tel: 0232 252 35 00 (Dahili: 104)

Caddebostan Snowboard ve Kayak Kampı

Çocuğunuzun sömestr tatilinde snowboard veya kayak öğrenmesini ya da bu spordaki becerilerini geliştirmesini istiyorsanız Caddebostan Snowboard ve Kayak Kampı sizin için bir alternatif. Bu kamp ile çocuklarınız Türkiye’nin en iyi snowboardçuları ile kayma imkanı yakalayacak, geceleri eğlenceli aktivitelere katılarak, yeni arkadaşları ile sömestrin keyfini çıkaracak. Uludağ Karinna Otel’de düzenlenen kamp, 24 Ocak-6 Şubat tarihleri arasında iki dönem olarak yapılacak. Kamp programları, 8-13 yaş çocuklara ve 14-18 yaş gençlere yönelik farklı içerikler sunuluyor. Kampta, eğitimler dışında, kızak yarışları, havuz partileri, freestyle snowboard gösterileri, kareoke, langırt turnuvaları ve sinema geceleri yan aktiviteler olarak yapılacak. Kampta, her 4 kampçı için 1 koç görev yapıyor. Bütün kampçılar, her türlü duruma karşı sigortalanacak ve kamp boyunca aileler SMS ile bilgilendirilecek. Snowboard ve kayak eğitimlerinin tecrübeli eğitmenlerin yer aldığı bir ekip tarafından verileceği kampta, son model malzemeler ile eğitim alınacak ve kampçılar seviyelerine göre başlangıç-orta-yarışmacı olarak 3 gruba ayrılacak. Ayrıca kamp alanında yeni başlayanlar için özel eğitim parkurları da bulunuyor. Kampın sonunda yapılan yarışlarda ve kapanış kutlamalarında kampçılara sertifikalar, madalyalar ve özel ödüller verilecek.

Tarih: 24 Ocak- 6 Şubat 2010 
Ücret: Bilgi alınız. 
Yer: Uludağ Karinna Otel 
Tel: 0216 470 69 70

Geleceğin Yıldızları’ndan Kayak ve Snowboard Kampı

Geleceğin Yıldızları 2009–2010 eğitim döneminde “Kayak Kampı” ve “Kayak ve Snowboard Kampı” düzenliyor. 24-30 Ocak ve 30 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında iki dönem olarak düzenlenecek kamplarda her yaş ve seviyeye göre farklı eğitimler verilecek.

Geleceğin Yıldızları ailesi, Kayak ve Snowboard Kampları kapsamında farklı yaş grupları için cazip seçenekler sunuyor. 8-14 yaş grubuna hitap eden “Kayak Kampı” başlangıç, orta, ileri ve yarışmacı seviyesinde 10 farklı gruba ayrılıyor. Kampçılar, kayak eğitim koordinatörü Sacit Eroğlu yönetiminde Uludağ'ın seçkin milli kayak hocaları tarafından eğitiliyor ve her 10 kişilik gruba 1 kayak hocası eğitim veriyor. Ayrıca Geleceğin Yıldızları koçları da kampın her anında, 24 saat boyunca kampçıların yanında yer alıyor. Genç kayakçılar özel otobüslerle Uludağ’a ulaştıktan sonra Kervansaray Otel’de konaklıyorlar.

Gençler, “Kayak Kampı” sırasında günde 4 saat, toplamda 20 ise saat kayak yapıyorlar. Hava şartları uygun planlanan 18 saatlik ders programı gerçekleştiği takdirde, kampçılar kampın son günü koçlarıyla birlikte fazladan 2 saat serbest kayış yapabiliyorlar. Katılımcılar ayrıca, kayak keyfinin yanı sıra Geleceğin Yıldızları koçları tarafından özel olarak hazırlanan gece eğlenceleriyle de sömestr tatilinin keyfini çıkarıyorlar. Kamp katılımcıları kayak sporunu keyifli bir ortamda öğrenmenin dışında buz pateni, kızak yarışı, sucuk ekmek partisi, sinema, disko ve bilgisayar oyunları ile de boş vakitlerini değerlendiriyor.

15-17 yaş grubuna hitap eden “Snowboard Kampı” ise başlangıç, orta ve ileri olarak seviye gruplarına ayrılıyor. Yine Sacit Eroğlu yönetimindeki hocalar tarafından eğitim verilen “Snowboard Kampı”nda günde 4 saat, toplamda 18 saat kayak/snowboard eğitim alınıyor. “Snowboard Kampı” katılımcıları “Kayak Kampı”nda da olduğu gibi özel otobüslerle Uludağ’a geliyorlar ve kamp boyunca Beceren Otel’de konaklıyorlar.

Tarih: 24 Ocak- 30 Ocak 2010 
30 Ocak- 5 Şubat 2010 
Ücret: 8-17 yaş – Kayak Kampı: 2.250 TL+KDV 
15-17 yaş – Snowboard Kampı: 2.450 TL+KDV 
Yer: Uludağ 
Tel: (0216) 345 81 00

PACE Çocuk Sanat Merkezi 2010 Mini Kış Sanat Kampları

PACE Çocuk Sanat Merkezi, çocuklarınızın kalbini ve beynini bir arada kullanarak, özgürce ve eğlenerek yaratıcı ve eleştirel düşünerek farklılıklarını ortaya koyabileceği bir kış sanat kampı düzenliyor.

Bir hafta sürecek PACE Çocuk Sanat Merkezi 2010 Mini Kış Sanat Kampları’nda çocuklarınız sanatın renkli ve eğlenceli dünyasını keşfetme fırsatı bulacaklar.

Haftalık Mini Kış Sanat Kampları, birbirinden bağımsız 2 hafta olarak, 25-29 Ocak 2010 ve 1-5 Şubat 2010 tarihleri arasında hafta içi her gün sabah (10:00-13:45) ve öğleden sonra (14:45 – 18:30) olarak iki ayrı grup halinde 5-12 yaş çocuklar için hazırlandı.

Plastik ve görsel sanatların neredeyse her dalında uygulamaların yapılacağı kamplarda; Hayalimizdeki İçatlar!!! (Heykel aktivitesi), Alexander Calder ve UÇAN Heykeller! (Mobil Heykel aktivitesi), Pipet Dokuma??? (Dokuma aktivitesi), Kazarız, boyarız ve en sonunda basarız. (Özgün baskı (Linol) aktivitesi), Paper Machè eller? (Paper Machè aktivitesi), Zeugma Mozaikleri! (Mozaik aktivitesi), Karikatür hem de DEV boyutlarda!!! (Karikatür aktivitesi), DEV Kuklalar ???… (Kukla aktivitesi), kil, alçı, su ve bolca yaratıcılık. EE tabii ki bolca da temizlik! (Heykel aktivitesi) gibi aktivitelere yer verilecek.

10 kişilik gruplarla düzenlenecek olan kampın sonunda ise yapılan bütün eserler ailelerinde katılacağı bir parti/sergi ile kutlanacak.

Tarih: 25 Ocak- 29 Ocak 2010 
01 Şubat- 05 Şubat 2010 
Ücret: 1 Haftalık Mini Kış Sanat Kampı ücreti: 350 YTL +KDV 
2 Haftalık Mini Kış Sanat Kampı ücreti: 650 YTL +KDV 
Kardeş indirimi: %10 
Yer: 36 Ada Sedef Cad. Ata 2-2 Blok No: 44 Ataşehir 
Tel: 0216 455 8698/ 0532 377 4873

Sömestr tatili MSA’da çok lezzetli geçecek…

MSA, küçük şefler için sömestr tatiline özel 3 günlük bir program düzenliyor. Programın bitiminde diploma alacak olan minik şefler unutulmaz bir sömestr tatili geçirmiş olacak

Okulların yarıyıl tatiline girmesine sayılı günler kala, Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) minik şefler için sömestr tatiline özel 3 günlük bir program düzenliyor. 5–9 ve 10–14 yaş arası tüm çocuklara açık olacak eğitimlerde, minik gurmeler spagettiden, kumpire, pizzadan mini hamburgere, brownie’den çikolatalı kurabiyelere kadar en favorileri yiyeceklerini hem pişirecek hem de afiyetle yiyecek.

Minik gurmeler yemek pişirmenin yanı sıra mutfakta güvenlik, mutfakta hijyen, yemek öncesi hazırlık, pişirme teknikleri, masa düzeni ve sofra adabı gibi her şefin bilmesi gereken konular hakkında da bilgi sahibi olacak. MSA’nın deneyimli şeflerinin yanı sıra minik gurmelere Kids yuvadan bir eğitimci de program süresince eşlik edecek.

Program sonunda diploma alacak olan minikler okullarına gerçek birer minik gurme olarak geri dönecek. 14 kişi ile sınırlı olan hem eğlenceli hem de eğitici programa katılım için acele etmek gerekiyor.

Tarih: 25-26-27 Ocak-Pazartesi-Salı-Çarşamba 10:00-13:00 (5-9 Yaş arası) 
01-02-03 Şubat Pazartesi-Salı-Çarşamba 10:00-13:00 (10-14 Yaş arası) 
Ücret: 240 TL 
Yer: MSA 
Tel: 0212 290 35 50 / 0212 444 9 MSA

santralatölye Çocuk Atölyeleri / Yarıyıl Tatili Programı

Okul dönemi boyunca bilim ve sanat temalı atölye çalışmaları gerçekleştiren santralistanbul, yarıyıl tatilinde de çocuklarla buluşmaya devam ediyor… Tatil döneminde hem keyifli hem verimli zaman geçirmek isteyen bilim ve sanata meraklı çocukları birer hafta süreli 3 farklı atölye çalışması ve hafta sonu atölyeleri bekliyor…

Ve…Motor / Film Atölyesi

Çocukların senaryo, yönetmenlik, mekan kurgusu, kamera kullanımı ve montaj gibi film yapım sürecinin çeşitli aşamalarını deneyimleyerek perde arkasına ve çok daha fazlasına yolculuk yapacakları bu atölye, yaratıcılıklarının gelişmesine katkıda bulunurken aynı zamanda takım çalışması ve teknik becerilerinin de gelişimine olanak sağlıyor… Atölyenin son günü tüm anne-babaları çocukların hazırladıkları filmi seyretmeye davet ediyoruz.

Yaş Grubu: 7-12 
Tarih: 25-30 Ocak 2010 
Süre: 5 Gün / 10.00-13.00 
Ücret: 380 TL

santralistanbul Sanat Stüdyosu

Çocukların çamur, boyalar, kağıtlar, camlar, teller, penseler, kumaşlar ve daha pek çok malzeme ile çalışacakları bir sanat stüdyosu haftası… Resimden heykele uzanan bu keyifli yolculukta çocukları santralistanbul’da, cam altı resminden, tellerden boşlukta heykeller oluşturmaya kadar farklı çalışmalarla dolu bir hafta bekliyor.

Yaş Grubu: 7-12 Yaş 
Tarih: 1-5 Şubat 2010 
Süre: 5 Gün / 14.00-17.00 
Ücret: 380 TL

Alternatif Enerji Kaynakları Haftası / Çocuklar Yenilenebilir ve Alternatif Enerji Kaynaklarını Keşfediyorlar

santralistanbul Enerji Müzesi, geleceğimiz için bugünün çocuklarını alternatif enerji kaynakları ile tanışmak ve bu kaynakları kullanarak rüzgar türbinleri inşa etmek, güneş enerjisi ile çalışan aletler yaratmak için işbaşına davet ediyor… Çocuklar bu atölye çalışmasında çeşitli projeler yaparak, filmler izleyerek ve bu konu ile ilgili oyunlarla eğlenceli bir biçimde geleceğin enerji kaynakları ile bugünden daha yakından tanışıyorlar.

Yaş Grubu: 7-12 Yaş 
Tarih: 1-5 Şubat 2010 
Süre: 5 Gün / 10.00-13.00 
Ücret: 380 TL

Haftasonu Programı:

Bu atölye çalışmasında minikler 3 boyutlu düşünme ve modellemeye ilk adımlarını atıyor, hamurları farklı malzemelerle birleştirerek yaratıcılıklarını sergiliyorlar. Boncuklar, pullar, simler, kürdanlar, oynayan gözlerle hamurlar çocukların elinde canlanıyor, hatta belki de konuşuyor…

Hamurlar Canlanıyor

Yaş Grubu: 4-6 
Tarih: 23 Ocak 2010 Cumartesi 10.30-11.30 
Ücret: 30 TL

Bir Müze İnşa Edelim

Bir binayı oluşturan detaylar insan vücudu kullanılarak taklit edilebilir mi? Bu atölye çalışmasında çocuklar önce bu sorunun cevabını arıyor, daha sonra içinde bulundukları Enerji Müzesi’nin küçük bir modelini, basit malzemeler kullanarak inşa ediyorlar. Hem öğretici, hem yaratıcı, hem de çok eğlenceli…

Yaş Grubu: 9-12 
Tarih: 23 Ocak 2010 Cumartesi 12.30-15.00 
Ücret: 60 TL

Çocuklar Kendi Kitaplarını Hazırlıyorlar

Bu atölye çalışmasında çocuklar bir çocuk kitapları yazarı-çizeri ile tanışıyor ve onun kitap yapma serüvenine kısaca tanıklık ediyorlar. Sonra kendi kahramanlarını tasarlıyor ve bu kahramanlarını kendi oluşturdukları kitapta bir yolculuğa çıkarıyorlar…

Yaş Grubu: 4-6 
Tarih: 24 Ocak 2010 Pazar 14.00-15.00 
Ücret: 30 TL

İstanbul’u Çiziyorum

İstanbul… Yaşadığımız şehir. Bu şehirde yürüyoruz, bu şehre bakarak onu dinliyoruz.. Siz de bir yazar ve çizerden İstanbul şiirleri, masalları ve hikâyeleri dinleyip kendi İstanbul’unuzu boyamaya ne dersiniz?

Yaş Grubu: 6-9 
Tarih: 24 Ocak 2010 Pazar 10.30-12.30 
Ücret: 50 TL

Telden Heykeller

İnsan, hayvan ve daha pek çok figürü kalem, kağıt, fırça kullanmadan boşlukta çizmek… Bu atölye çalışmasında çocuklar, kimi zaman elleriyle, kimi zaman çeşitli aletlerle büktükleri, katladıkları tellerle oluşturdukları heykellerini kumaş, ip, kâğıt gibi malzemelerle zenginleştiriyorlar. Çocukları, bu konu ile ilgili bir de sürpriz bekliyor…

Yaş Grubu: 7-12 
Tarih: 30 Ocak 2010 Cumartesi 13.00-15.00 
Ücret: 50 TL

Teneke Robot

Bu atölyeye gelirken tüm çocuklardan beklediğimiz sadece yanlarında birer kola kutusu getirmeleri. Bu kutuyu kullanarak kolları, bacakları olan ve aynı zamanda hareket eden bir robot yapmak, sonra da bunu kendi tasarımınız haline getirmek ister misiniz?

Yaş Grubu: 7-12 
Tarih: 6 Şubat 2010 Cumartesi 10.30-12.00 
Ücret: 50 TL

Güneşle Yarışan Robot

Üzerindeki güneş paneli sayesinde elektrik üreten ve ürettiği elektrikle hareket eden bir robot yapmaya ne dersiniz? Bu robot güneşte/ışıkta son sürat gidiyor; gölgede ise park ediyor.

Yaş Grubu: 7-12 
Tarih: 6 Şubat 2010 Cumartesi 13.30-15.30 
Ücret: 50 TL

İTÜ Bilim Merkezi ve Eğlen Bilim’den “Bilim Kış Okulları”

İTÜ Bilim Merkezi ve Eğlen-Bilim’in birlikte düzenlediği "Bilim Kış Okulları", İTÜ Bilim Merkezi'nin ev sahipliğinde, yepyeni bir içerikle 25 – 29 Ocak ve1 -5 Şubat 2010 tarihleri arasında düzenlenecek. Eğitimler ilköğretim 1 ve 5. sınıflar arasındaki öğrencilere yönelik olacak.

Beş gün süren atölyeler boyunca çocukların bilime dayalı temel bilgileri severek, eğlenerek, keyifli anlar içerisinde öğrenmesi hedefleniyor. Atölyeler İTÜ Bilim Merkezi’nin ve Eğlen Bilim ekibinin deneyimli ve uzman kadrosu tarafından farklı yaş grupları göz önünde bulundurularak verilecek.

Program dahilinde İTÜ Bilim Merkezi Gezisi, Ses ve Titreşim Gösterisi, Bilim Orkestrası Atölyesi, Ağızda Patlayan Baloncuklar, Sihirli İksirler, Tatlı Bir Kimya: Hamur, “Grip ve Nezle Yanı Başımızda” Tiyatro Çalışması, Turkuazoo Akvaryum Gezisi, Temel Bilimler Atölyesi, Define Avı gibi başlıklar altında eğitimler ve geziler düzenlenecek.

Her 5 öğrenciye 1 öğretmenin düşeceği programda, eğitimler 20 kişilik gruplara yönelik hazırlanmış.

Tarih: 25 Ocak-29 Ocak 2010 
Ücret: 350 TL (beş gün için) 
Tel: 0543 352 75 50 – 0534 383 41 78 / 0212 293 13 00 Dahili: 2820

Bilim Merkezi Kış Okulu

Bilim Merkezi’nde 7-13 yaş arası çocuklara yönelik olarak düzenlenen Kış Bilim Okulu programı bu sene 25 Ocak – 5 Şubat 2010 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Haftalık ya da iki haftalık olarak seçebileceğiniz, hafta içi her gün 10:00-17:00 saatleri arasında devam edecek olan programda çocuklar bilim ve sanat alanında pek çok uygulamalı atölye ve geziye katılma imkanı bulacaklar.

Hazırlanan program dahilinde eğitmenler tarafından Bilim&Drama, Genetik, Matematik, Nanoteknoloji, Uzay, Enerji, Elektronik, Kimya, Arkeoloji, Satranç, Biyoloji, Karikatür, Tarih, Origami, Resim gibi pek çok atölye düzenlenmektedir. Bunların yanı sıra atölye çalışmalarını desteklemeye yönelik Topkapı Sarayı, Kandilli Rasathanesi, Arkeoloji Müzesi, İstanbul Modern, Boğaziçi Üniversitesi Genetik Laboratuarı gibi pek çok gezi de zengin program içeriğinde yer almaktadır. Atölye saatleri arasında da Deprem&Yangın Afete Hazırlık Eğitimi, Belgesel ve Film Gösterimleri, Deney Gösterileri, Zeka Oyunları, Tiyatro Gösterileri gibi etkinliklere yer verilmektedir.

Bilim Okulu, Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı tarafından beş yıldır yaz tatili ve sömestr dönemlerinde düzenlenmektedir. Katılımcı öğrencilere bilimi sanatsal aktiviteler aracılığıyla sevdirmek ve bilimsel düşünceyi aşılamak amaçlanmaktadır. Öğrenciler sunulan farklı atölye seçeneklerinden kendilerinin ilgi ve becerilerine yönelik olanları keşfedebilmekte ve bilimin eğlenceli yüzünü tanıma şansı elde edebilmektedirler. Öğrenciler, birçok bilim dalı hakkında bilgilenmekle birlikte, bilimsel gelişmeleri takip etmeleri için teşvik de edilmektedirler. Bilim Okulu öğrencilerinin ilgi durumlarını belirleyen bir karne ile de ebeveynlerin, çocuklarının ilgi alanlarını keşfetmelerine yardımcı olunması amaçlanmaktadır.

Tarih: 25 Ocak-05 Şubat 2010 
Ücret: 1Hafta: 300 TL 2 Hafta: 500 TL 
Yer: Hakkı Yeten Cad. 18 A Polat Tower Yanı Fulya/İST 
Tel: 0212 266 00 46

smartkids 2010 Sömestr Programı

smartkids çocuklarınızı yarıyıl tatillerini değerlendirmeye çağırıyor.

smartkids’in yarıyıl tatili kapsamında 25 Ocak – 5 Şubat tarihleri arasında 3 – 6 yaş arası tüm çocuklar, uzayda tarımla uğraşmaktan, çılgın kentlere, uzay kumu incelemekten meteorlardan korunmaya kadar birçok fen deneyi ve LEGO® projeleriyle ilgilenme fırsatı bulabilecekler.

Ayrıca tırtıldan örümceğe, yılandan, kurbağaya kadar 7 farklı hayvanı LEGO'lardan inşa etme fırsatı yakalayabilecek olan 7 yaş üstü öğrenciler, LEGO NXT kullanarak bir köpeğin koşmasını, bir kelebeğin kanatlarını hareket ettirmesini veya bir kurbağanın zıplamasını sağlayabilecekler.

Tarih: 25 Ocak-05 Şubat 2010 11:00 – 13:30 veya 14:30 – 17:00 
Ücret: Günlük – 90 TL., 4 Günlük 280 TL., 5 Günlük 320 TL. 
Yer: Mohini Aile ve Çocuk Yaşam Merkezi – Atölye katı Tanburi Ali Efendi Sok. No:15, 34337 Etiler – İstanbul 
Tel: 0212 351 2230

santralistanbul Dijital Fotoğraf Atölyesi

Fotoğrafın oluşumuna ve tarihine yönelik temel bilgileri edinecek çocuklar, dijital fotoğraf çekmenin yanı sıra bu fotoğrafları bilgisayar ortamında işleme teknikleri hakkında da bilgi sahibi olacaklar. Katılımcılar atölye süresince santralistanbul’un kapalı ve açık mekanlarında fotoğraf çekerek eğlenirken ışık, kompozisyon ve tüm temel teknik konularda deneyim kazanacaklar ve fotoğrafçılığa ilk adımlarını atacaklar.

Tarih: 1 – 5 Şubat 2010 (5 gün) / 10.00-13.00 
Ücret: 380 TL
Yer: Eski Silahtarağa Elektrik Santralı Kazım Karabekir Cad. No:2/6 Eyüp 34060 İstanbul
Tel: 0212 444 04 28

Early Steps Sömestr İngilizce Programı

Early Steps yarıyıl tatili için 25 Ocak-5 Şubat 2010 tarihleri arasında uygulanacak bir İngilizce programı hazırladı. Amerikalı eğitmen eşliğinde uygulanacak olan program Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri olmak üzere 3 tam gün sürecek. Program kapsamında oyunlar, geziler, sanat faaliyetleri, okuma-yazma etkinlikleri, drama ve masal etkinlikleri yapılacak.

Tarih: 25 Ocak-5 Şubat 2010 (Pazartesi-Salı-Perşembe Saat: 10:00-17:00) 
Ücret: İki haftalık 450 TL'dir. 
Yer: Caddebostan, İskele Sokak (Sahil Caddebostan Migros Karşısı) NO: 6 D:1 Kadıköy/İstanbul 
Tel: 0216 467 64 16

Sanatla Birlikte Masal Atölyeleri

Early Steps çocuklarınızı yarıyıl tatilinde Müjdat Gezen tiyatro oyuncuları eşliğinde masal atölyelerine davet ediyor. 25 Ocak- 5 Şubat 2010 tarihleri arasında 2 gün sürecek bu program kapsamında yaratıcı drama ile okuma atölyesi, kendi kitabını yaratma etkinliği, hikayeleri kostümlerle canlandırma, hikayeleri elişi ve resme aktarma, fümo hamurlarını canlandırma ve grup gezileri yer alıyor. 7-10 yaş çocuklara yönelik olarak hazırlanan program her Çarşamba ve Cuma günleri saat 14:00-17:00 arasında yapılacak.

Tarih: 25 Ocak-5 Şubat 2010 (Pazartesi-Salı-Perşembe Saat: 10:00-17:00) 
Ücret: İki haftalık 150 TL'dir. 
Yer: Caddebostan, İskele Sokak (Sahil Caddebostan Migros Karşısı) NO: 6 D:1 Kadıköy/İstanbul 
Tel: 0216 467 64 16

Yeşim Altınay Müzik Atölyesi

Yeşim Altınay Müzik Atölyesi, yarıyıl tatilinde müzik öğretiyor. “Müzik Analiz Çalışması” ile çocuklarınız hiç bir enstrüman çalmasalar da çocuklara müziği hem sevdirecek hem daha iyi anlamalarını sağlayacak. Çocukların eğlenecekleri ve paylaşacakları bu keyifli çalışmada, müzikal filmler, konserler ve müzikler eşliğinde, müziğin yapısı öğrenilirken, enstrümanlar da tanınacak. Yarıyıl tatili boyunca Pazartesi ve Cuma günleri 12:00-13:00 saatleri arasında yapılacak olan bu keyifli çalışmayı kaçırmayın. 5-7, 8-7 olmak üzere iki yaş grubuna ayrılacak sınıflar 6 kişi ile sınırlıdır. 
8 ile 12 yaş olarak iki yaş gurubu belirlenmiştir.

Tarih: 25 Ocak- 5 Şubat 2010 
Ücret: 2 hafta, 4 çalışma karşılığı 300 TL’ dır.
Yer: Yeşim Altınay Müzik Atölyesi Bağdat Cad. Yasemin Ünsal Apt. No:312 K:3 D:33 Caddebostan/Kadıköy
Tel: 0216 467 64 61
        0532 326 56 42

Kayak Kampı ve Snowboard Kampı

Kamp Dünyası yarıyıl tatili için çocuklara eğlenceli ve eğitici kar tatili imkanı sunuyor. Uludağ beş yıldızlı Hotel Monte Baia’da gerçekleşecek olan kampta, çocuklar kayak ve snowboard yapmayı öğrenecek veya bildiklerini geliştirecekler. Kayak ve Snowboard dersleri Kar Dünyası Kayak Okulu’nun profesyonel ekibi tarafından günde 4 saat olarak verilecek. Öğrenciler kayak bilgi seviyesine göre gruplar halinde ders alacaklar. Ayrıca kızak yarışları, igloo yapımı gibi kar aktiviteleri de yapılacak. 9-14 ve 15-17 yaş grubuna yönelik olarak hazırlanan kamp boyunca tüm çocuklar acil sağlık sigortası kapsamında olacaklar.

Tarih: 25-29 Ocak 2010, 1-5 Şubat 2010 
Ücret: 1.520 TL
Yer: Uludağ/Bursa
Tel: 0212 347 70 74 (pbx)

İstanbul Modern Yarıyıl Sanat Okulu

İstanbul Modern, 25 Ocak- 5 Şubat 2010 tarihleri arasında gerçekleştireceği Yarıyıl Sanat Okulu’nda müzenin eğitim atölyesi bir oyun alanına, sergi salonları ise laboratuara dönüşüyor.

“Denizler Altında 20.000 Fersah” ve “Parlak Fikirler Animasyon Atölyesi” başlıkları altında, tasarımları, mekan düzenlemeleri ve heykelleriyle tanınan çağdaş sanatçı Seçkin Pirim, karakter tasarımı, çizgi film, iki ve üç boyutlu bilgisayar animasyonları ve grafik uygulamaları konularında çalışmalarını sürdüren Başar Muluk ve Anadolu Üniversitesi Çizgi Film Bölümü mezunlarından animatör Burcu Ürgut tarafından yürütülecek olan İstanbul Modern Yarıyıl Sanat Okulu, animasyon ile resim ve heykel çalışmalarını içeriyor. 7-9 ve 10-12 yaş grubuna yönelik olarak hafta içi her gün gerçekleştirilecek iki farklı atölye etkinliği, film gösterimi ve müze gezilerinden oluşan eğlenceli bir yarıyıl tatili vaat ediyor.

25-29 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek olan “Parlak Fikirler Animasyon Atölyesi”nde çocuklar, senaryosuyla, yönetmenliğiyle, seslendirmesiyle, kurgusuyla ve oyunculuğuyla kısa bir animasyon filmi oluşturacak. 1-5 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan “Denizler Altında 20.000 Fersah”başlıklı atölyede ise çocuklar, Jules Verne'in ilk kez 1870 yılında yayımlanan Denizler Altında 20.000 Fersah adlı bilimkurgu romanından yola çıkarak, resim ve heykeller yapacak. 25 Ocak- 5 Şubat 2010 tarihleri arasında Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri gerçekleştirilecek olan İstanbul Modern Yarıyıl Sanat Okulu’na 7-9 yaş grubu çocuklar saat 10.00- 12.30’da, 10-12 yaş grubu çocuklar ise saat 14.00-16.30 arasında katılabilecekler. İstanbul Modern Yarıyıl Sanat Okulu’na katılan tüm çocuklara bir sertifika verilecek.

Tarih: 25 Ocak-05 Şubat 2010
Ücret: Atölye başına 160 TL
Yer: İstanbul Modern
Tel: 0212.334 73 84

Masal Sanat Merkezi

İstanbul oyunculuk sömestr tatili süresince ve yıl boyu Nişantaşı’nda tüm çocuk ve gençleri sanatla tanıştırıyor.

Masal sanat merkezi-İstanbul oyunculuk; İstanbul şehir tiyatrosu sanatçısı Ayşe kökçü ve uzman eğitmen kadrosu yönetiminde çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik, kameraönü oyunculuk, diksiyon dublaj, yaratıcı drama, konservatuara hazırlık, müzik, resim ve dans gibi sanata dair hemen her alanda verdiği eğitimlerden sonra; 5-6/7-9/10-12 yaş grubuna yönelik sömestr tatili dönemini kapsayan özgün bir kış programı düzenliyor. Hafta içi her gün 10.00-16.30 arasında yapılacak olan kış okulunda, kahvaltı, öğlen yemeği ve servis imkanına ek olarak; yaratıcı drama, dans, ritmik jimnastik, müzik, resim, kameraönü çalışmaları gibi birçok branşın yanı sıra müze gezileri, sinema club ve cooking club gibi faaliyetlerde bulunmaktadır… Kış okulu ile paralel olarak, beş hafta süresince her salı yapılmak üzere velilerimize ve yetişkinlere yönelik ebeveyn okulu eğitimi verilecektir. Bu eğitimin ücretsiz tanıtım semineri yaşam koçu Şeyda Küçükel yönetiminde, 25 Ocak Pazartesi günü saat 18.30-20.30 arasında yapılacaktır. Arzu edenlerin çocuklarıyla katılabilecekleri tanıtım seminerinde, beş haftalık eğitim konularından olan, insan tanıma sanatı, iletişim ve beyin lopları başlıklarına değinilecektir.

Tarih: 25 Ocak-07 Şubat 2010 
Ücret: 700 TL 
Yer: Masal Sanat Merkezi 
Tel: 0212 3352797/538 4259151

Pratik Matematik

Pratik Matematik yarıyıl tatilinde çocuklarınız için Arkeoloji ve Matematik atölyesi düzenliyor.Sömestre tatilinde arkeolog Işık Soytürk’ün hazırladığı ve kendisinin yonetiminde Arkeoloji Atölyeleri ile ilköğretim okullarında uygulanmakta olan Matematik Saati programından seçilen eglenceli matematik atölyeleri 7-9 yas arası tüm öğrencilere uygulanıyor.

Arkeoloji Atölyelerinde Antik kentler, mitolojik öyküler, seramik çalışmalarına yer verilirken, Matematik Atölyelerinde günlük hayatın her yerinde var olan matematiğin eğlenceli yönleri ele alınıyor.

Tarih: 26 Ocak- 29 Ocak 2010 
Ücret: Günlük 70 TL, 4 günlük 260 TL'dir. 
Yer: Org. İzzet Aksalur Cad. Göknar Sok. 14A Blok, D.12, Yeni Levent, 34330, İstanbul 
Tel: 0212 325 79 10 / 0505 962 09 00 veya 0216 567 71 39 / 0532 764 96 03

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.