Çocuk Haberleri

Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor

Yaz spor etkinlikleri başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Spor İstanbul, çocuklar için yaz etkinlikleri düzenliyor.

Şehrin birçok yerinde düzenlenecek etkinlikte çocuklar, farklı spor dallarında keyifli vakitler geçirecek.Spor İstanbul, çocukların yaz aylarını daha keyifli geçirmesi için İstanbul’un dokuz farklı yerinde spor etkinlikleri düzenliyor. Çocuklar, 18 Temmuz’dan 31 Ağustos’a kadar; oryantiring, masa tenisi, bisiklet, satranç, bocce, deniz küreği, yelken ve kano branşlarında etkinliklere katılabilecek.

Gerçekleştirilecek etkinliklerde 13-14 yaş grubunun katılacağı kano, deniz küreği ve yelken etkinliklerinde çocuklar, bu spor dallarının temel eğitimlerini alacaklar. Haliç Sahil, Caddebostan Sahil ve Kalamış Marina’da gerçekleştirilecek etkinliklerde kayıt ücreti 15 TL olarak belirlenirken, deniz küreği ve kano branşlarında haftanın her günü yapılabilecek. Yelkene katılım ise hafta içi olacak.

Açık Alan Yaz Spor Etkinlikleri

Sabit ve mobil noktalarda gerçekleşecek olan oryantiring, masa tenisi, bisiklet, satranç ve bocce branşları 7 ile 14 yaş arası tüm katılımcılara açık olacak. Sabit noktalar Maltepe Orhangazi Şehir Parkı ve Atatürk Kent Ormanı belirlendi. Mobil noktalar ise Beylikdüzü Yaşam Vadisi, Yakacık Bayram Demirkol Parkı, Kemerburgaz Kent Ormanı ve Arnavutköy Şehir Parkı olacak.Etkinlikler hakkında detaylı bilgiye ulaşım ve spor faaliyetlerine başvurular adresinden yapılacak.

Kapalı Alan Yaz Etkinlikleri 20 Temmuz’da Başlıyor

Spor İstanbul, 7 – 13 yaş arasında öğrencilere yönelik Kapalı Alan Yaz Etkinlikleri de düzenleyecek. Avrupa Yakası’nda dört, Anadolu Yakası’nda üç olmak üzere, toplam yedi spor tesisinde düzenlenecek yaz spor okullarında, beş farklı branşta eğitimler verilecek.  Temel jimnastik, atletizm, badminton, tenis ve masa tenisi branşlarının eğitimi 20 Temmuz – 14 Ağustos tarihleri arasında iki dönem olarak düzenlenecek. Spor ve eğlencenin bir arada olduğu etkinliklerde, çocukların farklı spor branşları ile tanışması hedeflendi. Etkinliklere kayıtlar https://online.spor.istanbul üzerinden gerçekleştirilecek.

Çocuklar için spor etkinlikleri, sekizer günlük iki dönemde gerçekleşecek. Sabahçı ve öğlenci olarak ayrılan grupların ilk dönemi 20 – 29 Temmuz, ikinci dönemi ise 5 – 14 Ağustos tarihleri arasında olacak. Etkinliklere katılım ücreti 15 TL olarak belirlendi.

Hijyen ve Sosyal Mesafe Önlemleri Gözetilecek

Onar kişilik gruplar halinde yapılacak eğitimlerde, sosyal mesafe kuralları kapsamında her ders sonrası ekipmanlar, uzman personel tarafından ULV (Ultra Low Volume) cihazı ile dezenfekte edilecek. Etkinliğe katılım için https://online.spor.istanbul  internet adresi kullanılırken, detaylı bilgiye adresinden ulaşılabilecek.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir