CiciPedia

Yerli Malı Haftası

Yerli Malı Haftası, resmi adı Tutum, Yatırım ve Türk Malları haftası olmakla birlikte, her yıl 12 Aralık ile 18 Aralık tarihlerinde, Türkiye’deki ilköğretim okullarında kutlanmaktadır. Yerli Malı Haftası, Türkiye’de üretilen ürünlerin arttırılmasını teşvik etmek ve milli ekonominin güçlenmesinin önemine dikkat çekmeyi amaçlamaktadır.

yerli mallariTutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’nın amacı, yerli tüketiminin sürekli olarak ve bilinçli bir şekilde arttırılmasıdır. Yerli Malları Haftası, tutum ve tasarrufun da öneminin vurgulandığı bir haftadır. Türkiye’de bulunan ilköğretim okullarında, bu hafta boyunca öğrencilere önemli bilgiler verilmektedir. Tüketilecek ürünlerin seçilmesinin öneminin vurgulandığı Yerli Malları Haftası’nda, ihtiyaç duyulduğu kadar harcama yapılması ve artan paranın iyi değerlendirilmesi gerektiği hakkında da bilgi verilir.

Ülkenin zenginliklerinin arttırılmasını amaçlayan Yerli Malları Haftası; tüketim malları alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, nasıl tutumlu olunacağı ve tasarrufun öneminin ne denli büyük olduğu gibi konularda da bilgilendirme yapmayı amaçlar.

Tutumlu Olmak Neden Önemlidir?

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası Tarihçe

Tutum ve Yatırım ve Türk Malları Haftası ile ilgili Güzel Sözler

Tutum ,Yatırım ve Türk Malları Haftası ile ilgili Şiirler

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.