Çocuklar için Eğlence

Yılbaşına Özel Çocuk Kitapları

Bir Yılbaşı Masalı Bir Yılbaşı Masalı

Yazar: Şükran Farımaz

Yayınevi: Can Yayınları

Dil: Türkçe

Fiyat: 4,75 TL

Açıklama: Lapa lapa kar yapıyormuş o gece. Kentin üstüne ipek bir örtü yayılıyormuş usulca. Evler, sokaklar ve ağaçlar bembeyeaz çiçek açıyormuş sanki. O gece, yılbaşı imiş.

Kente Gelen Çam Ağacı

Kente Gelen Çam Ağacı

Yazar: Gülsüm Cengiz

Yayınevi: Say Yayınları

Dil: Türkçe

Fiyat: 5 TL

Açıklama: Kente Gelen Çam Ağacı'nda, yılbaşı gecelerini süsleyen çam fidanlarının öyküsü anlatılıyor. Bu öyküyü, çam fidanının kente geldikten sonra yaşadıklarını merak ediyor musun? Öyleyse ne duruyorsun? Haydi, sen de katıl serüvene!

Süperlerin Oyuncak DükkanıSüperlerin Oyuncak Dükkanı

Yazar: Charles E. Reassonner

Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Dil: Türkçe

Fiyat: 14,60 TL

Açıklama: Kış gelmiş, her yer karla kaplanmıştı. Kışın keyfini süren süperler, Yılbaşı yaklaştıkça heyecanlanmaya başladılar. Kışın daha çok oyuncak ve daha çok ışık yapmak gerekirdi. Yılbaşı'nda her yer ışıl ışıl olacak, çocuklar oyuncaklarıyla eğleneceklerdi. Yoksa öyle değil miydi?… Süperlerin bu harika macerasını kaçırmayın.

Bir Yılbaşı Öyküsü

Yazar: Charles Dickens

Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Dil: Türkçe

Fiyat: 3 TL

Açıklama: Ebenezer cimri, huysuz ve bencil bir adamdı. Kimseyle arkadaşlık etmez, eğlencelere katılmaz, işinden başka bir şey düşünmezdi. Çok parası olduğu halde, kimseye yardım etmezdi. Dünya üzerinde, iyi kalpli yeğeninden başka seveni yoktu ama Ebenezer bunu da dert etmezdi. Hiç kimseye ihtiyacı olmadığını düşünürdü. Ancak Noel öncesi kapısını çalan bir ziyaretçi her şeyi değiştirdi. Aslında ziyaretçi kapıyı çalmamış, doğrudan içinden geçmişti. Bu garip ziyaretçinin eski arkadaşına anlatacak çok önemli şeyleri vardı.

Mini ve Armağanları

Yazar: Christine Nöstlinger

Yayınevi: Günışığı Kitaplığı

Dil: Türkçe

Fiyat: 8 TL

Açıklama: Okula başlayan Mini için pek çok şey yeni ve heyecan vericidir. O da her çocuk gibi bazen ağabeyiyle bazen de arkadaşlarıyla anlaşmazlıklar yaşar; anladıkları onu yönlendirirken, anlamadıkları kafasını karıştırır.

Sevdiklerine alacağı yılbaşı armağanları için bütün yıl para biriktiren Mini, sonunda kime ne armağan edeceğine karar vermiştir. Arkadaşı Maksiyle birlikte alışverişe çıkıp, bütün armağanları alır. Ama yılbaşı yaklaşırken, beklenmedik gelişmeler yaşanır ve Mininin armağanları elinde kalır…

Yılbaşı Süprizi

Yazar: Jenny McPherson

Yayınevi: Lal Kitap

Dil: Türkçe

Fiyat: 4,50 TL

Açıklama: Sevimli Ayıcıklar yılbaşı için hazırlık yapıyorlar ama Sakar Ayıcık bütün oyuncakları kırdı. Yoksa bu yılbaşında oyuncak alamayacaklar mı? Ya da…
Bu, geçirdikleri en güzel yılbaşı mı olacak?

Andersen Masalları – Çam Ağacı

Yazar: Özlem Başbay

Yayınevi: İnkılap Kitapevi

Fiyatı: 3,50 TL

Açıklama: Ormanda güzel mi güzel bir çam fidanı vardı. Güneş gören, güzel bir yerdeydi. Hava bol ve temizdi.
Çevresinde pek çok büyük ağaç vardı.
Küçük çamın aklı fikri bir an önce büyümekteydi.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.