Çocuk Haberleri

Zuhal Olcay Kistik Fibrozisli Çocuklar için Sahne Alacak

Zuhal Olcay ve Sinema Senfoni Orkestrası, 23 Mayıs Pazartesi akşamı, Kistik Fibrozis Tanı ve Tedavi Merkezi’nin kurulması için Zorlu PSM’de sahne alacak.Zuhal Olcay Konseri Kistik Fibrozis

Yeni doğan bebekler için tarama programında yer alan kistik fibrozis hastalığı için, doğru tanı ve etkili tedavi büyük önem talıyor. Kistik Fibrozis Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile İstanbul Caddebostan Rotary Kulübü iş birliği ile düzenlenen proje ile Marmara Üniversitesi Araştırma Hastanesi içerisinde, Kistik Fibrozis Tanı ve Tedavi Merkezi kurulması amaçlanıyor.

Yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan ve solunum, sinirim, salgı ve üreme kanallarında fonksiyon bozukluğuna yol açan Kistik fibrozis hastalığının Türkiye’de her 3 bin kişiden birinde görülüyor. Sindirim ve solunum hastalıklarıyla karıştırıldığı için etkili bir şekilde tedavi edilemeyen Kistik fibrozis hastalığı, doğru tanı konamadığı için çocukluk ve yetişkinlik döneminde tedaviyi zorlu hale getiriyor.

Kistik Fibrozis Tanı ve Tedavi Merkezi oluşturulması amacıyla sahne alacak olan Zuhal Olcay ve Sinema Senfoni Orkestrası, 23 Mayıs Pazartesi günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde izleyicilerle buluşacak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.